V budove starého úradu vzniknú priestory pre obyvateľov

V budove starého úradu vzniknú priestory pre obyvateľov

Presťahovanie kancelárií do novej budovy mestského úradu koncom júna odštartovalo rekonštrukciu starých priestorov úradu, ktorá je už v plnom prúde. Okrem úpravy exteriéru a priľahlého chodníka sa už pracuje aj v interiéri a na streche.

Rekonštrukcia starého úradu Robotníci už v priestoroch starého úradu odstraňujú podlahy, dlažbu, menia strechu a búrajú vnútorné priečky. Po skončení prác sa sem totiž presťahuje mestská knižnica, ktorá v súčasnosti sídli na Štúrovej ulici v priestoroch bývalej policajnej stanice. Mesto plánuje v starej budove vytvoriť modernú a priestorovo „vzdušnú“ knižnicu, preto sa musia odstrániť múry medzi starými kanceláriami, aby vznikol veľký otvorený priestor. Budú v ňom police na knihy, ale aj stoly s počítačmi. Okrem knižnice tu vznikne miesto aj pre aktivity leopoldovských organizácií a klubov.

Rekonštrukcia starého úradu okrem spomínaných pozitív umožní vytvoriť v exteriéri viac parkovacích miest na komfortnejšie parkovanie, ktoré bolo pri pôvodnom mestskom úrade vždy problematické. Vďaka novému chodníku a parkovacím miestam bude priestor bezpečnejší aj pre chodcov. Medzi budovami nového a starého úradu (budúcej knižnice) budú vysadené stromy, zelená stena a vznikne tam malé námestie s lavičkami a pitnou vodou. Sem sa umiestni aj úradná tabuľa, ktorá sa v súčasnosti nachádza v parku, pred obchodom Terno.

Veľmi sa tešíme, že aj budova starého úradu zostane naďalej slúžiť občanom mesta. Rozšíri sa tak portfólio priestorov, ktoré môžu využívať občania na svoje aktivity. Leopoldov je pomerne malé mestečko, napriek tomu sa môžeme pýšiť pomerne bohatou základňou mestských organizácií, združení a klubov, ktoré svojou činnosťou obohacujú život v našom meste. A ja verím, že ocenia nové priestory, ktoré im môžu uľahčiť plánovanie a realizáciu stretnutí a aktivít, ktoré organizujú,“ vysvetľuje primátorka Terézia Kavuliaková. 

 Rekonštrukcia starého úraduRekonštrukcia starého úradu

 

 

 

 

 

Fotografie: Juraj Hladký, Mária Kusá Späť na Aktuálne oznamy

Úradné hodiny

Pondelok: 08.00 – 12.00, 13.00 – 15.00 Utorok: Nestránkový deň Streda: 08.00 – 12.00, 13.00 – 16.30 Štvrtok: 08.00  – 12.00, 13.00 – 15.00 Piatok: 08.00 – 12.00

Zelená linka – nahlasovanie pachov prevádzky Enviral funguje od roku 2017 

0905 349 554 

V pracovnej dobe je na linke pracovník životného prostredia. V mimopracovnom čase možno zanechať odkaz alebo poslať SMS. Naviac bola zriadená aj e-mailová adresa obcianska.linka@enviengroup.eu.