Zabojujme za Leopoldov!

Zabojujme za Leopoldov! Trnavský samosprávny kraj aj tento rok prostredníctvom participatívneho rozpočtu podporí projekty v našom kraji. O financie sa uchádzajú aj tri projekty z dielne Leopoldovčanov.

 

 

 

Na stránke https://tvorimekraj.trnava-vuc.sk/ zvoľte okres Hlohovec a označte tri leopoldovské projekty:

– sPoznaj svoje MiESTO,

– Zdravé životné prostredie, zdraví ľudia,

– Folklórne mestečko Leopoldov.

 Zahlasujte a svoju voľbu potvrďte SMS kódom, ktorý vám príde na mobilný telefón. Ďakujeme.

 

Viac informácií o projektoch:

1) sPoznaj svoje MiESTO: Vďaka práci týchto aktivistov pod vedením Kristíny Bajtalovej v našom meste už vznikla edukačná záhrada v základnej škole či drevený prístrešok v materskej škole. Pomôžte im tento raz vybudovať tri prírodné miesta s jednoduchým mobiliárom a poznávací okruh v katastri mesta Leopoldov. Na troch miestach v Leopoldove realizátori projektu plánujú osadiť jednoduchý prírodný mobiliár, hravý popis zvoleného priestoru pre príjemný pobyt a vzdelávaciu výmennú tabuľku pre poznávanie okolia. Nevyužité miesta sa tak upravia, priláka sa do nich život a obyvatelia sa tu budú môcť zastaviť a stráviť príjemnú chvíľu pri poznávaní, informovaní sa alebo stretnutí. Zároveň sa tak vytvorí prírodný poznávací okruh „samozrejmostí" a zaujímavostí, ktorý ukáže okoloidúcim aj to, aké vzácne, potrebné a často nepoznané sú prírodné zákonitosti, ako je voda, zeleň či vtáctvo.

2) Zdravé životné prostredie, zdraví ľudia: Projekt realizuje občianske združenie PedaVita. Realizátori projektu manželia Lucia a Juraj Balákovci v našom meste uskutočnili zaujímavú vernisáž o pôde, ktorej výsledkom okrem iného boli aj krásne maľby na betónovom plote pri železničnej zastávke. O pôde bude reč aj v tomto projekte. Pôjde o prepojenie vzdelávania detí a širšej verejnosti s obnovou životného prostredia. Deti na základných školách a škôlkach v okrese Hlohovec budú môcť pozorovať včielky a pôdny mikrobióm pod mikroskopom a lupou. V rámci rôznych prednášok a workshopov sa bude hovoriť o význame kvalitného kompostu. Na leopoldovskej ZŠ sa budú deti dokonca učiť kompostovať. Kvalitu kompostu skontrolujú pod mikroskopom a vyrobeným kompostom oživia pôdu a zeleň v okolí školy. Výsledkom projektu bude aj vyvýšený záhon, v ktorom deti vypestujú vlastnú zeleninu. Projekt vyvrcholí koncertom pre verejnosť, na ktorom budú hrať miestni hudobníci, súčasťou programu budú aj jednoduché pokusy na pochopenie života v pôde, výroba prírodných farieb z pôdy, maľovanie na stenu a na kamene.

3) Folklórne mestečko Leopoldov: Projekt realizuje Klub slovenského folklóru Mestečko a jeho cieľom je predstaviť slovenské ľudové tance a piesne v podaní folklórnych súborov z mikroregiónu Mestečko z okresu Hlohovec a pritiahnuť pozornosť všetkých vekových kategórií na ľudové zvyky a tradície a zvýšiť povedomie najmä u mladých ľudí, aby sa regionálne odlišnosti a zvyky a ich význam pre našu kultúru udržali pre budúce generácie.

Ako hlasovať - participatívny rozpočet TTSK 


Späť na Aktuálne oznamy

Úradné hodiny

Pondelok: 08.00 – 12.00, 13.00 – 15.00 Utorok: Nestránkový deň Streda: 08.00 – 12.00, 13.00 – 16.30 Štvrtok: 08.00  – 12.00, 13.00 – 15.00 Piatok: 08.00 – 12.00

Zelená linka – nahlasovanie pachov prevádzky Enviral funguje od roku 2017 

0905 349 554 

V pracovnej dobe je na linke pracovník životného prostredia. V mimopracovnom čase možno zanechať odkaz alebo poslať SMS. Naviac bola zriadená aj e-mailová adresa obcianska.linka@enviengroup.eu.