Správy mestského rozhlasu

Mesto Leopoldov Vás pozýva na zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční v pondelok 9.decembra o 16:00 na mestskom úrade v Leopoldove.

Mesto Leopoldov srdečne pozýva všetky deti na stretnutie s Mikulášom dnes 6.decembra o 17 hodine do parku na Námestí sv. Ignáca, kde bude pripravené divadielko a sladkosť. Taktiež Vás pozývame na Vianočné trhy v sobotu 7. decembra na Námestie sv. Ignáca, kde od 10:00 hod začne celodenný predaj výrobkov ľudových remeselníkov a výrobkov detí z materskej a základnej školy. O 14:30 vystúpia žiaci základnej školy s vianočným pásmom o 15hod vystúpi Zmiešaný chrámový zbor pri františkánskom kostole v Hlohovci. O 15:15 sa bude podávať Mestská kapustnica a od 16-18hod. s vianočným koncertom vystúpi Borovienka. Srdečne pozývame.

Mesto Leopoldov a Leopoldovská futbalová miniliga Vás pozýva na Mikulášsky miniligový turnaj v sobotu 7. decembra od 10:30. Tešíme sa na Vás v nafukovacej hale.

Oznamujeme, že v pondelok 9.decembra príde do našho mesta ZOOM optika Bratislava. Môžete si nechať bezplatne skontrolovať vnútroočný tlak, dioptrie a vyskúšať nové okuliarové rámy. Meranie sa uskutoční v bielom označenom mikrobuse na parkovisku pred mestským úradom, v čase od 15:00 do 16:00 hod, v prípade záujmu aj dlhšie.

Pozývame Vás v utorok 10.decembra o 18.00hod. na zdravotnú prednášku o Bylinkách a mastičkách na potlačenie bolesti pohybového aparátu. Prednáša kúpeľný lektor a bylinkár Karel Štenbaur. Prednáška je zdarma v zasadačke mestského úradu.

NS Scarabeus v spolupráci s mestom Leopoldov Vás pozývajú v sobotu 14.decembra na Leopoldovský festival hier. Pripravené sú predvianočné tvorivé dielne, čítanie rozprávky, športové a spoločenské aktivity. O 16:30 je pripravené Stražanovo bábkové divadlo- Gašparko a drak a od 18:00-20:00 hod. premietanie rozprávky. Tešíme sa na Vás.

Záhradné centrum Smaragd Madunice ponúka na predaj vianočné stromčeky- jedličky, smreky rezané aj v črepníkoch v rôznych výškach od 1m - 2,5 metra v cenách od 19- 79 Eur. Tešíme sa na vašu návštevu.

Cukrárska výroba Koláčikovo Zuzana prijíma objednávky na vianočné koláčiky. V ponuke je krabička s 30. koláčmi v zložení: 5x domáci medový rez so škoricovým krémom, 5x medovník, 5x linecký koláčik, 5x jablková kocka s karamelom a orieškami, 5x kokosová sušienka, 5x gaštanová guľka s rumom. Objednávky prijímajú do 14. decembra na tel. čísle: 0902 349 868. Odber koláčikov bude 22. decembra na Holého ulici 4, Leopoldov.

Záhradné centrum v Leopoldove na Nádražnej ulici- Moon Garden ponúka na predaj vianočné črepníkové stromčeky. Prídite si vybrať jedličku kaukazskú, kórejskú, alebo smrek strieborný. Stromček môžete na jar presadiť do záhrady. Tiež vás pozývame do interiéru, kde máme vianočné ozdoby, vence a iné dekorácie. Môžete nás nájsť aj na fb. alebo na webe- www.moongarden.sk . Tešíme sa na Vás.

Mesto Leopoldov Vás pozýva na prednášku Kompostovanie v kompostéroch, ktorá sa uskutoční o 17 hod- 14.januára a 18.februára v jedálni Základnej školy na Holubyho ulici v Leopoldove. Prosíme občanov, aby sa na vybraný termín prihlasovali telefonicky, osobne alebo emailom na adrese monika.jurcova@leopoldov.sk. Kompostér zadarmo získa do svojej záhradky len ten, kto sa zúčastní prednášky. Tešíme sa na Vás.

Pracovné miesto: Mesto Leopoldov hľadá opatrovateľku pre starých občanov. Musí mať podľa zákona o soc. službách opatrovateľský kurz v rozsahu najmenej 220hodín. Kurz nie je potrebný, ak dovŕšila vek 55 rokov a preukázateľne pracovala v tejto oblasti min.3 roky. Informácie na tel.č.: 033 7910084 alebo osobne na Spoločnom obecnom úrade, Podzámska 39, Hlohovec, 1.posch.č.dv.211

----------------------------------------------------------------------------------

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že zomrel pán Jozef Berky vo veku 57 rokov. Posledná rozlúčka so zosnulým bude v sobotu 7.decembra o 13 – stej hodine na miestnom cintoríne v Leopoldove.

                            Česť jeho pamiatke

----------------------------------------------------------------------------------

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že zomrel pán Ľudovít Margitai vo veku 75 rokov. Posledná rozlúčka so zosnulým bude v pondelok 9.decembra. Zádušná svätá omša o 14 – stej hodine a posledná rozlúčka o 15-stej hodine na miestnom cintoríne v Leopoldove.

                            Česť jeho pamiatke